»
»
Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS także na biznes.gov.pl

Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS także na biznes.gov.pl20 Listopad 2019

Zaświadczenie online o niezaleganiu w opłacaniu składek na ZUS można obecnie uzyskać również za pośrednictwem serwisu biznes.gov.pl Do tej pory wniosek o takie zaświadczenie można było składać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Na biznes.gov.pl jest już bardzo popularna usługa „niezalegania w podatkach". Z usługi można korzystać w całości przez internet. Wymagany jest przy tym jednak profil zaufany lub e-dowód, za pomocą którego można zalogować się w serwisie biznes.gov.pl. Co istotne, dane we wniosku będą już w części uzupełnione w sposób automatyczny. Konieczne będzie podanie właściwie tylko celu uzyskania zaświadczenia, liczby egzemplarzy oraz miejscowości, z której składa się wniosek. Następnie podpisany elektronicznie wniosek trafia do realizacji w ZUS.

Odpowiedź z ZUS pojawia się w takim przypadku również w serwisie biznes.gov.pl, co jest potwierdzane wiadomością e-mail lub SMS. Zaświadczenie można wtedy odebrać po zalogowania się do konta lub odebrać w skrzynce pocztowej systemu PUE ZUS.
Podajemy link: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zus/chce-rozliczac-zus/proc_750-zaswiadczenie-o-niezaleganiu-zus